BİZ KİMİZ

Biz Kimiz

ARMA, B. Cihangir YILDIRIM ve Ömer L. DEVECİ kuzenlerin ortaklığı ile 1997 yılında, Ankara'da kurulmuş bir aile şirketidir. İlerleyen yıllarda merkez ofisini Adana'ya taşımıştır. 1999 yılından bu yana merkez ofisi Adana'da bulunmaktadır.

Personelinin profesyonel performansı ve yüksek teknoloji uzmanlığı sayesinde, Arma'yı yöneten ekip, ulusal ve uluslararası pazarda şirketin varlığını güçlendirmek, yüksek standart seviyelerinde olan rakiplerine ulaşmak için, şirket yönetiminin temel stratejisi olarak kalite ve sürekliliği benimsenmiştir.

Arma , bu süregelen gelişiminde, Avrupa, Ortadoğu Ülkeleri, Kıbrıs, Güney Afrika ve Arabistan gibi ülkelerde, ulusal sınırların dışındaki pazarlarda da liderlik etmektedir.

5000 kalem ürün kapasiteli, 500 m2 alana sahip depomuzda, 1350 kalemden fazla ürünümüz mevcuttur. Müşterilerimizin yüksek talebine hizmet sunabilmek için, yıl içinde depomuzu 1000 m2'ye artırmayı planlıyoruz. Yedek parçalarımızın 10%'u yerel pazardan, 90%'ı yurtdışından ithal edilmektedir. Alınan ürünlerin tamamı Kalite Kontrol Departmanımız tarafından kontrol edilmektedir. Ürünlerimiz, fatura tarihinden itibaren 6 ay boyunca firmamız garantisi altındadır.

01. VİZYONUMUZ

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla bölgemizde, Avrupa ve Ortadoğu'da lider, ekonomik; ancak bir o kadar da müşterisine kalite ve güven duygusunu sağlayan bir yedek parça tedarikçi olma hedefiyle ilerliyoruz.

03. DEĞERLERİMİZ

Takım olarak başarıyı yakalamak için, birbirimize yardım eder ve bundan keyif alırız.

Problemleri çözmek ve mükemmeli yakalamak için yılmadan çalışırız.

Yeni fikirleri denemekte ve öğrenmekte istekliyiz ve bu sayede değişimlere uyum sağlarız. Çalışanlarımıza gerekli desteği ve araçları sağlayarak pozitif bir iş ortamı oluştururuz.

Sorunlar ortaya çıkmadan, nedenlerini tespit edip, gerekli önlemleri alır, hataların tekrarlanmaması için adil çözümler üretiriz.

Kişisel ve iş ilişkilerimizde her zaman dürüstlüğü, yasalara uygunluğu ve şeffaflığı ön planda tutarız.

Tüm müşterilerimize değer verir, onların ihtiyaçlarını anlamaya çalışırız.

02. MİSYONUMUZ

Faaliyet alanımız, satış sonrası ürün ve hizmetler başta olmak üzere; özellikle JCB, Fermec, Terex, Hidromek ve Mastaş firmalarına ait iş makinelerinin yedek parçaları üzerinde yoğunlaşmıştır. Tedarikçi olarak orijinal malzeme üreticilerini veya dünya çapında tanınan yedek parça üreticilerini tercih etmekteyiz.

04. BÜYÜME HEDEFİMİZ

Arma sadece Türkiye'nin en büyük toptancısı değil; aynı zamanda rekabetçi bir parekendeci olarak piyasada faaliyet göstermektedir. Yurtiçi satış ciromuz yıllık 3,5 milyon USD iken, yurtdışı (ihracat) satış ciromuz yıllık 2,5 milyon USD'dır. Tüm dünyada yaşanmakta olan küresel ekonomik krizin etkilerine rağmen ana hedefimiz ise 2016 yılında Türkiye'nin en büyük JCB Yedek Parça Toptancısı olarak yıllık 10 milyon USD ciroya ulaşmaktır.

KURUCULARIMIZ

B. Cihangir YILDIRIM

Kurucu Ortak

Ömer L. DEVECİ

Kurucu Ortak - Yetkili Müdür